ظروف یکبار مصرف

آيا شما هم از ظروف يكبار مصرف استفاده مي كنيد؟

آيا با انواع ظروف يكبار مصرف آشنا هستيد؟

براي نگهداري، حمل و نقل و سرو مواد غذايي داغ از چه نوع ظروفي استفاده مي كنيد؟

براي نگهداري، حمل و نقل و سرو مواد غذايي چرب از چه نوع ظروفي استفاده مي كنيد؟

براي نگهداري،‌ حمل و نقل و سرو مواد غذايي سرد و دماي معمولي از چه نوع ظروفي استفاده مي كنيد؟

امروزه به دليل رواج زندگی شهر نشيني، افزايش مشغله هاي زندگی، صرفه جويي در وقت و حذف شستشو تمايل به استفاده از ظروف يكبار مصرف بيشتر شده است. اما آنچه بايد بدانيم اين است كه ظروف يكبار مصرف را چگونه و برای چه موادی استفاده کنیم؟

انواع ظروف یکبار مصرف:

1- ظروف يكبار مصرف تهيه شده از مشتقات نفتي - شیمیایی

2- ظروف يكبار مصرف تهيه شده از مواد گياهي

ظروف يكبار مصرف شیمیایی:

اين ظروف از مشتقات نفتي تهيه شده اند. در محيط زيست قابل تجزيه نيستند. اين ظروف سالها در آب و خاك باقي مي مانند. مواد حاصل از آنها يك آلاينده شيميايي مي باشد كه وارد زنجيره غذايي انسان شده و پس از ورود به بدن انسان اثرات مضر بويژه اثر سرطان زايي به جاي مي گذارد.

ظروف يكبار مصرف گياهي:

اين ظروف از مواد گياهي بخصوص نشاسته ذرت  تهيه شده اند و قابل برگشت به طبيعت هستند . مواد حاصل از تجزيه آنها مشابه مواد طبيعي تجزيه شده و اثر سرطان زایی ندارد.

چرا از ظروف يكبار مصرف استفاده مي كنيم؟

سبك هستند، راحت تر جابجا مي شوند و خطر شكستگي ظروف چيني را ندارند. فضاي كمتري را اشغال مي كنند. پس از استفاده نياز به شستشو و صرف وقت و مصرف آب ندارند.

استفاده از ظروف يكبار مصرف چه اثراتي دارد؟

اثرات بر محيط زيست:

ظروف يكبار مصرف حاصل از مشتقات نفتي بعنوان يك ماده غير قابل تجزيه مي باشند و پس از استفاده به صورت زباله دفع مي شوند و سالها در آب و خاك بعنوان آلوده كننده باقي مي مانند. ظروف يكبار مصرف گياهي كاملاً در طبيعت تجزيه مي شوند و به محيط زيست آسيب نمي رسانند.

اثرات بر روي بدن انسان:

در اثر تماس مواد غذایی داغ (دماي بالاتر از 65 درجه سانتی گراد) و يا غذاهاي چرب و اسيدي با ظروف يكبار مصرف از جنس مواد نفتي، مواد شيميايي (منومرها) آزاد مي گردد و درون مواد غذایی نفوذ می کند. پس از خوردن، وارد بدن افراد می شود كه بدنبال تكرار اين رفتار، تجمع و انباشته شدن مواد سمي در بدن انسان و ایجاد تغییرات در سلول های بدن و خطر ايجاد سرطان را دارد. اين اثرات بدنبال مصرف ظروف يكبار مصرف حاصل از مواد گياهي ديده نشده است .

چگونه از ظروف يكبار مصرف استفاده كنيم؟

 براي حفظ سلامتي خود و سلامت محيط زيست بهتر است تا حد امكان از ظروف قابل شستشو استفاده كنيم. در مواقع ضروري و هنگام استفاده از ظروف يكبار مصرف، جهت سرو غذاها و نوشيدني هاي داغ، اسيدي و چرب بهتر است از ظروف يكبار مصرف گياهي استفاده كنيم و در مواقع استفاده از نوشيدني هاي خنك يا سرو ميوه مي توان از ظروف يكبار مصرف حاصل از مواد نفتي استفاده كرد.

واحد بیماری های غیرواگیر - واحد بهداشت محیط