561 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سوالات راه های پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی پاسخ گفتند

آزمون راه های کنترل و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی به منظور افزایش آگاهی و حساس سازی كاركنان، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، کارشناس قلب و عروق معاونت بهداشتی دانشگاه در این خصوص گفت : افزایش روز افزون مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی از یکسو و شناخته شدن عوامل خطر این بیماری ها شامل دیابت، پرفشاری خون، اختلال چربی های خون، تغذیه نامناسب، چاقی، کم تحرکی و مصرف دخانیات از سوی دیگر، این امر را تایید می کند که با طراحی و اجرای مداخلات اثر بخش، مرگ ناشی از این بیماری ها را می توان تا 80 درصد کاهش داد.

سارا جوادپور افزود : نظر به اينكه آموزش كاركنان دولت مي تواند تاثير رفتاري بسيار زيادي را بر خانواده ها و سایر اقشار جامعه داشته باشد ، واحد بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی با همکاری اداره آموزش ضمن خدمت دانشگاه با هدف آشنایی کارکنان با عوامل خطر این بیماریها و حساس سازی آنها ، اقدام به برگزاری اولین آزمون الکترونیکی راه های پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی عروقی نمود که در این دوره 561 نفر از کارمندان ستادي دانشگاه شرکت کردند .

وی اظهار داشت : آزمون اين دوره برای کارمندان شبکه ها ، بيمارستان ها و ساير ارگان های دولتی در دستور كار قرار دارد كه تا پايان سال جاري به مرور زمان اجرا خواهد شد .