برگزاري اولين دوره بازآموزي پزشكان خانواده به صورت غير حضوري در استان

مدیر گروه واحد بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ با اعلام این خبر، گفت: سوختگي يكي از اولويتهاي مهم حوادث در استان است و بروز نسبتا ً بالايي دارد به طوريكه سال گذشته حدود 6000 مورد به دليل سوختگي در بيمارستانهاي استان بستری شدند و 146 مورد مرگ ناشی از سوختگی در استان گزارش شده است . بنابراين ارتقاء آگاهي پزشكان در مورد "برخورد با بيمار سوخته"به خصوص اقداماتي كه در مراحل اوليه درمان لازم است انجام گیرد،می تواند  تاثير مهمي در روند بهبودی داشته باشد .

دکتر بهمن ناظم زادگان در ادامه گفت: این برنامه با همکاری مشترک اداره پزشک خانواده، بیمارستان قطب الدین و واحد بیماری های غیرواگیر استان برگزار شد.لازم به ذكر است كه مهمترين ويژگي اين دوره ، غير حضوري بودن آن با استفاده از ویدئو کنفرانس می باشد و به عنوان اولين دوره باز آموزي به صورت غير حضوري محسوب می گردد که در صورت برنامه ریزی صحیح و ایجاد زیر ساختهای لازم  به طورقابل ملاحظه ای موجب صرفه جويي در وقت و هزينه ها مي گردد.

وی در انتها افزود: سال گذشته برنامه آموزشی ویژه بهورز، کاردان و کارشناسان بهداشتی برگزار گردید و آموزش سایر گروه ها نیز در دست برنامه ریزی است.