۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فارس
تقویت زیرساخت های غربالگری در مبادی ورودی استان فارس
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از نصب دوربین حرارتی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از نصب دوربین حرارتی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: کارشناسان بهداشتی در حوزه بیماری های واگیر، به صورت شبانه روزی و تمام ایام سال در پایگاه مراقبت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب حضور دارند.

او افزود: کارشناسان بهداشت حاضر در پایگاه مراقبت مرزی، چندین سال است از تب سنج‌ های لیزری برای سنجش تب مسافران استفاده می کنند که در تمام دنیا استفاده می ‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در پی اعلام وضعیت اضطرار ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی و در راستای افزایش دقت غربالگری مسافران، با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی، دوربین‌ حرارتی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب نصب و راه اندازی شد.

 

دکتر همتی اضافه کرد: دکتر «علیرضا رییسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس اقدام شبانه روزی کارشناسان بهداشتی در نصب و راه اندازی دستگاه سنجش و نیز به عنوان نخستین دانشگاه مجهز به این سامانه غربالگری تقدیر کرد.

بازدید شبانه تیم مدیریتی معاونت بهداشت از روند ارائه خدمات در پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مقررات بهداشتی بین المللی یا IHR، برای کاهش خطر انتقال بیماری ها به کمک مبادی مرزی هوایی، زمینی و دریایی طراحی شده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: مقررات بهداشتی بین المللی، ابزاری است حقوقی که 194 کشور جهان از جمله کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت متعهد اجرای آن هستند.

او هدف از اجرای این مقررات را کمک به جامعه بین المللی برای با پیشگیری و پاسخ به خطرات حاد بهداشت عمومی دانست که دارای احتمال گسترش از طریق مرزها و تهدید مردم سراسر جهان است.

 

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز، از سال 1340 مجهز به بخش قرنطینه بوده است که به مرور زمان و بر اساس دستورکارهای سازمان بهداشت جهانی، خدمات آن به روز شده است.

او از جمله اقدامات پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب، به بیماریابی و غربالگری مسافران ورودی از لحاظ بیماری ‌های واگیردار شایع براساس نظام سندرمیک مراقبت بیماری های واگیر، آموزش برای افزایش سطح آگاهی مسافران و کارکنان فرودگاه در خصوص بیماری های شایع، ترخیص اجساد ورودی از لحاظ بهداشتی شامل بررسی علت فوت بر اساس بیماری های واگیردار)، آموزش به زائران خروجی به شیوه های مختلف مانند سخنرانی، پخش فیلم، اسلاید و تراکت آموزشی در مورد راه های پیشگیری از بیماری‌ ها اشاره کرد.

دکتر همتی گفت: در راستای ارزیابی خدمات این پایگاه، اعضای تیم مدیریتی معاونت بهداشت بامداد روز جمعه از پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب بازدید کردند و تصمیمات لازم برای بهبود روند ارایه خدمات گرفته شد./105

پایان خبر

تاریخ:
1398/11/19
تعداد بازدید:
20
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal