متن استاتیک شماره 63 موجود نیست

02 مرداد 1403

  • 1403/02/09
  • - تعداد بازدید: 328
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت روز روانشناس و مشاور

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بر ضرورت و اهمیت نقش موثر روانشناسان و مشاوران بر رسالت بزرگ آنان در تامین سلامت روان جامعه تاکید کرد و فرارسیدن روز روانشناس و مشاور را به تمام تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در متن پیام دکتر «عباس رضاییان زاده» آمده است:

روز نهم اردیبهشت با تصویب قانون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به عنوان روز روانشناس و مشاور نام گذاری شده است.

بی تردید، اصلی ترین عامل پیشرفت و تکامل جامعه و بالندگی هر کشور، برخورداری از انسان‌هایی است که دارای سلامت روانی و اجتماعی هستند.

روان‌شناسان مامن امن با گوشی شنوا و کلامی آگاه، فارغ از مشکلات خودشان التیام بخش و درمانگر دردها هستند.

جسم و روان افراد در هم تنیده و به هم مرتبطند و درصورت آسیب به سلامت روان تمامی ابعاد سلامت در معرض خطر قرار گرفته و سلامت کل خانواده و فرزندان را تحت تاثیر قرار می دهد.

رسالت روان‌شناسی، شادمانه زیستن بشر و احساس ارزشمندی به انسان ها می باشد. با توجه به اهمیت سلامت روان و انواع آسیب های اجتماعی و اختلالات روانی، شاهد فعالیت روانشناسان در حوزه بهداشت هستیم که خدمات روانشناسی را همه روزه و به صورت رایگان به عموم مردم و جمعیت تحت پوشش خود ارائه می دهند.

اینجانب با گرامیداشت نهم اردیبهشت و روز روانشناس، از خدمات تاثیرگذار و راهگشای همه روانشناسان خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فعالان این عرصه که در سلامت روحی عموم می‌کوشند قدردانی نموده و از خداوند متعال، توفیق روز افزون این عزیزان را خواستارم.  

 

دکتر عباس رضاییان زاده

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

  • گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها,مناسبت های بهداشتی
  • کد خبری : 100641
کلیدواژه