متن استاتیک شماره 63 موجود نیست

02 مرداد 1403

  • 1403/04/04
  • - تعداد بازدید: 100
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید رییس و معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از مراکز سراج در استان فارس

رئیس و معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مراکز سراج شهر شیراز، مرودشت، کازرون و داراب بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «صدیقه خادم» رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت ضمن پایش خدمات ارائه شده در این مراکز، از تلاش های مجموعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیریت سلامت روان و کارکنان این مراکز قدردانی کرد.

دکتر خادم با اشاره به اهمیت توجه به آسیب های روانی و اجتماعی گفت: افتتاح مرکز سراج در کاهش بستری بیماران دارای مشکلات سلامت روان تأثیر بسیار زیادی داشته و تا حدودی هزینه درمان بیماران را کاهش می‌دهد.

مراکز سراج با حضور روانپزشک، پزشک عمومی، روانشناس و مددکار، ضمن پیگیری مستمر بیماران، ارائه خدمات روانپزشکی، حمایت اجتماعی، روان­درمانی و مشاوره، ویزیت در منزل، برگزاری کلاس های آموزشی با هدف تلاش برای کاهش عود بیماری و بازگشت افراد به جامعه راه اندازی شده است.

این مراکز در حال حاضر منجر به کاهش 78 درصد بستری این بیماران در بیمارستان شده است که این امر می تواند به کاهش هزینه های درمانی و اجتماعی و باز گرداندن بیماران به خانواده و کاهش انگ اجتماعی منجر شود.

مرکز حجت آباد شیراز نخستین مرکز تخصصی سلامت روانی اجتماعی (سراج) در راستای درمان و پیگیری مستمر بیماران اعصاب و روان شدید روانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز محسوب می شود که از سال 1400 فعالیت خود را آغاز کرده است.

به دنبال نتایج موفقیت آمیز این مرکز، در بهمن 1402 دومین مرکز در بلوار آزادگان شهر شیراز و همچنین در شهرستان های مرودشت، داراب و کازرون افتتاح شد و در حال حاضر هزار و 243 بیمار تحت پوشش خدمات رایگان این مراکز هستند.

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
  • کد خبری : 104361
کلیدواژه