متن استاتیک شماره 63 موجود نیست

02 مرداد 1403

  • 1403/02/09
  • - تعداد بازدید: 184
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با روز جهانی بهداشت حرفه ای؛

خانه بهداشت کارگری در شهرک صنعتی شیراز راه اندازی شد

خانه بهداشت کارگری در یکی از واحد‌های تولید کننده آجر نسوز در شهرک صنعتی شیراز با هدف ارتقای سلامت کارگران، راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه در این خصوص گفت: یکی از مزایای افتتاح خانه‌های بهداشت کارگری، تشکیل پرونده سلامت برای کارکنان مجموعه، به عنوان یک عامل بسیار کمک‌کننده در تصمیم گیری حوزه های مختلف مربوط با سلامت کارکنان است.

مهندس «فرشید خداپرست» با اشاره به اینکه همه کارخانه‌ها و کارگاه‌های بالای ۵۰ کارگر فعال موظف به راه اندازی خانه‌های بهداشت کارگری در واحد‌های خود هستند، توضیح داد: تامین و ارتقای سلامت جسمی و اجتماعی و بهداشت روان کارگران، پیشگیری از بیماری‌های ناشی از کار، جلوگیری از بروز حوادث ناشی از کار، تطبیق شرایط کار با نیروی انسانی به منظور کاهش اثرات کار بر سلامت جسمی و روانی ازجمله اهداف تعیین شده برای راه اندازی خانه و مراکز بهداشت کار در بنگاه های اقتصادی و تولیدی است.

او افزود: ارائه خدمات در خانه‌های بهداشت کارگری برای کارگران رایگان است و مراجعان در صورت نیاز به دریافت سطح خدمات بالاتر به مراکز بهداشتی ودرمانی ارجاع داده می‌شوند.

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
  • کد خبری : 100640
کلیدواژه