متن استاتیک شماره 63 موجود نیست

02 مرداد 1403

  • 1403/03/27
  • - تعداد بازدید: 65
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نقش مهم توجه به سلامت مردان، در سلامت خانواده و جامعه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گرامیداشت هفته ملی سلامت مردان، بر اهمیت اطلاع رسانی، حساس سازی و توجه بیشتر گروه‌های مختلف جامعه به اولویت های سلامت مردان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عباس رضاییان زاده» با اشاره به انتخاب شعار «مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان» برای گرامیداشت این مناسبت در سال جاری گفت: سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه می شود و توسعه کشور را در پی دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: عادت های غلط مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در مردان بیشتر است و از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه کرده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می اندازند.

دکتر رضاییان زاده ضمن بیان اینکه مردان حدود نیمی از جمعیت کشور و نیروی مولد و فعال کار را در جامعه تشکیل می‌دهند، افزود: بار بیماری ها در کشور در جنس مذکر نشان می دهد اغلب ناشی از تعداد سال های از دست رفته به علت مرگ زودهنگام و همچنین سال های سپری شده توام با ناتوانی با عواملی مانند حوادث ترافیکی و غیر مترقبه، بیماری های قلبی، سقوط از ارتفاع و حوادث ناشی از کار است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هدف از نامگذاری هفته ملی سلامت مردان را تاکید بر سلامت مردان ایرانی و حساس سازی آنان به توجه بیشتر به جنبه های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت عنوان کرد.

او این هفته را فرصت مناسبی برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسوولان به سلامت مردان و تاثیر آن بر سلامت جامعه با رویکرد ارتقای سواد سلامت مردان و نقش موثر آن در جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی و افزایش امید به زندگی با پیشگیری از بیماری‌های شغلی، حوادث و سوانح جاده‌ای و شناسایی زودرس سرطان‌های شایع مردان دانست.

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
  • کد خبری : 104371
کلیدواژه