متن استاتیک شماره 63 موجود نیست

02 مرداد 1403

  • 1403/02/08
  • - تعداد بازدید: 295
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت روز جهانی بهداشت حرفه ای

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با تاکید بر اهمیت توجه به خطرهای ناشی از تغییرات اقلیمی بر سلامت شاغلان، روز جهانی بهداشت حرفه ای را به تمام تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در متن پیام دکتر «عباس رضاییان زاده» آمده است:

روز ۲۸ آوریل مصادف با نهم اردیبهشت از سوی سازمان بین‌المللی کار (ILO) به عنوان روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی نامگذاری شده‌ است.

امسال با توجه به تغییرات جدی آب و هوایی این سازمان بر روی تاثیر این تغییرات بر ایمنی و سلامت شغلی تمرکز دارد.

توجه به خطر ناشی از تغییرات اقلیمی بر سلامت شاغلین در محیط های کاری از چنان اهمیت ویژه ای برخوردار است که به عنوان شعار سالروز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای انتخاب شده است و نقش  کارشناسان بهداشت حرفه ای در تدوین راهبردهای لازم به منظور کاهش بیماری ها و آسیب های ناشی از کار را برجسته می سازد.

مهندسان بهداشت حرفه‌ای از فعالان عرصه ایمنی محیط کار هستند که خطرات بالقوه‌ محیط کار را شناسایی و در مراحل بعد به اندازه‌گیری و ارزیابی این خطرات و کنترل آن‌ها می‌پردازند. در واقع مهندسی بهداشت حرفه‌ای را می‌توان به‌طور خلاصه علم و هنر تأمین سلامت در محیط‌های شغلی تعریف نمود.

انتظار می رود در سال جاری با شناخت کامل جامعه ی هدف؛ با تدوین برنامه ها و روش های کنترلی در برابر عوامل زیان آور متاثر از تغییرات اقلیمی در دستور کار کارشناسان بهداشت حرفه ای قرار گیرد تا شاهد محیطی ایمن و بهداشتی برای شاغلین باشیم.

اینجانب فرارسیدن روز جهانی بهداشت حرفه ای را به تمام تلاشگران این عرصه به ویژه همکاران حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تبریک و تهنیت گفته و توفیق روز افزون، سلامت و موفقیت را برای تمامی این عزیزان از خداوند منان خواستارم.

 

دکتر عباس رضاییان زاده

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

  • گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها,مناسبت های بهداشتی
  • کد خبری : 100644
کلیدواژه